Gemeenschapskrant

Okra W-O bestaat 20 jaar en zoekt nieuwe leden

01/03/23

De seniorenvereniging Okra W-O mag dit jaar twintig kaarsjes uitblazen. Het ledenaantal is sinds corona verminderd, maar een zeventigtal leden zijn nog aangesloten. ‘We zoeken mensen om onze werking te versterken en die activiteiten meehelpen organiseren’, zegt het bestuur.

Okra W-O leden
© Tine De Wilde

‘Het is allemaal begonnen met reisplannen naar de Italiaanse stad Assisi’, herinnert Maria Jacobs (84) zich. Zij was de eerste voorzitter van de Katholieke Bond van Gepensioneerden (KBG) Wezembeek-Oppem, die later de naam veranderde in Okra. ‘We wilden met een paar mensen op reis, maar vonden niets in het programma van KAV. KBG was interessanter en na de reis naar Assisi richtten we zelf een afdeling op in Wezembeek-Oppem. De stichters zijn Lucien Bleyaert (86), Juliette Verliefde (83) en ikzelf. Lucien en Juliette kenden veel mensen in Wezembeek-Oppem. Het nieuws ging rond als een lopend vuurtje. Het begon met een gezellig samenzijn. Dan kwamen het paasfeest, kerstfeest en wandelingen erbij. Het huidige bestuur bestaat uit Lydie Vandersmissen (79), Ronald Aerts (secretaris), Marcel Abts (83) (medesecretaris) en Gabriël Staessen (79) (penningmeester). De groep groeide uit tot 150 leden.’

Diverse activiteiten

Corona had grote gevolgen. ‘Vandaag zijn er nog zeventig leden’, zegt secretaris Ronald Aerts. ‘Net voor corona waren er nog 114 leden. Na corona nog iets in de tachtig. Dat zakte nu naar zeventig. Veel mensen durven door corona niet meer samen te komen in groep. En dat is net wat wij doen. Daarnaast worden onze leden ouder en zijn er in al die jaren veel mensen overleden. Andere leden zijn niet meer mobiel en kunnen nog moeilijk naar onze activiteiten komen.’

Toch organiseert Okra Wezembeek-Oppem nog een hele waaier aan activiteiten. ‘Wekelijks doen we aan sport’, vertelt medesecretaris Marcel Abts. ‘Er zijn nog drie wandelgroepen. In de zomer fietsen we en spelen we petanque. Sommigen doen zelfs voort als het slechter weer is, zolang het niet vriest. Elk jaar is er een daguitstap naar zee, maar we bezoeken tijdens andere daguitstappen ook regio’s zoals de Rupelstreek, de Ardennen of Zeeland. We werken voor uitstappen ook samen met andere Okra-afdelingen uit de buurt. Eén keer per jaar gaan we naar het cc van Sint-Pieters-Woluwe om te kijken naar het Brussels Operettetheater.’

Wekelijkse wandeling

‘Tijdens de herfstfeesten nodigen we in samenwerking met GC de Kam en de Cultuurraad ook een zanger uit, zoals Danny Fabry of Margriet Hermans met haar dochter Celien. Daarnaast zijn ook ons jaarlijkse kerst-, paas- en sportfeest populair. Daar hoort dan ook een dansje bij voor wie wil en nog kan. We steunen ook andere verenigingen zoals de Chiro door hun eetfestijnen te bezoeken. Onze wekelijkse wandeling vertrekt telkens vanuit de Kam, waar we als beloning ook afsluiten met een drankje om na te praten.’

In de zomer fietsen we’, vult Ronald Aerts aan. Hij stippelt de fietsroutes uit. ‘We fietsen met elektrische fietsen. Het gaat telkens om een andere lus van maximum 30 kilometer. Elke eerste dinsdag van de maand is er ons gezellig samenzijn in de OCMW-zaal. Dat is een koffietafel met gezelschapsspelen. Samenzijn is voor ons het belangrijkste. Dat niemand van de vereniging vergeten wordt, is ook dankzij medestichters Lucien en Juliette. Zij sturen iedere jarige een verjaardagskaartje. We hebben twaalf leden die in een serviceflat of woon-zorgcentrum verblijven. De wijkverantwoordelijken brengen hen en alleenstaande leden een bezoekje.’

Nieuwe leden

‘Elke maand vergaderen de wijkverantwoordelijken van onze vereniging mee met het bestuur’, vertelt voorzitster Lydie Vandersmissen. ‘De wijkverantwoordelijken dragen onze boekjes tien keer per jaar rond. Als de leden thuis zijn, dan brengen ze hen ook een bezoekje. Met onze nieuwsbrief houden we de leden op de hoogte van alle activiteiten. Momenteel zijn we op zoek naar nieuwe leden en vooral mensen die ons willen helpen met de activiteiten of de werking van de vereniging. Velen in onze vereniging zijn tachtigplussers, wat de organisatie van activiteiten niet eenvoudiger maakt. We doen daarom een warme oproep aan jongere mensen die willen meehelpen. Iedereen is welkom, zolang je maar gemotiveerd bent.’

Info: nieuwe leden zijn welkom, zowel voor het bestuur als voor de activiteiten. Via ronaerts13@gmail.com of 02 731 83 39.

Tekst: Joris Herpol
Foto: © Tine De Wilde
Uit: uitgekamd maart 2023

Meer nieuws

 • Pedaleurs de Fie zamelen geld in voor Kom op tegen Kanker

  08/05/24

  ‘Het snelle verlies van Sofie benadrukt de nood aan meer onderzoek’

  Drie vrienden uit Wezembeek-Oppem trekken deze zomer als Pedaleurs de Fie richting de Franse Alpen om al fietsend de Col des Saisies te bedwingen. Hun doel? Zo veel mogelijk geld inzamelen voor Kom op tegen Kanker. Het belooft een zware tocht te worden, zowel fysiek als emotioneel, want in augustus is het exact een jaar geleden dat ze Sofie verloren.

 • Toekomstforum pleit voor Vlaamse Randregio

  08/05/24

  Burgemeesters vragen meer middelen

  In hun memorandum voor de komende parlementsverkiezingen vragen de burgemeesters van Halle-Vilvoorde, verenigd in het Toekomstforum, dat bij de verdeling van de middelen van het Gemeentefonds dit gebied voortaan erkend zou worden als Vlaamse Randregio.

 • Hobby Computer Club Vlaanderen

  08/05/24

  Vanuit de pionierstijd in de computerwereld

  Debian, Fedora, VirtualBox, Multiboot, ChromeOS, FydeOS, Kernel … Vreemde woorden voor jou? Niet voor de leden van de Hobby Computer Club, of HCC. Elke derde vrijdagavond van de maand verzamelen ze in gemeenschapscentrum de Kam om ontmoetingsgewijs de wondere digitale wereld in te duiken.