Gemeenschapskrant

ZVK Racing Utax breidt uit met veteranenploeg

07/03/24

Goede sfeer op en naast het veld

Het gaat goed met de Wezembeekse zaalvoetbalclub ZVK Racing Utax. Een nieuwe instroom van leden leidde tot de beslissing om volgend seizoen (2024-2025) naast de eerste ploeg ook een veteranenploeg van 30-plussers op te richten. Nieuwe spelers zijn dus zeer welkom.

ZVK Racing Utax bestaat bijna 25 jaar. De club werd opgericht in 1999, en heette toen nog ZVK Utax Marmot. ‘Marmot is de woonwijk in Wezembeek die net naast de sporthal ligt’, legt huidige voorzitter en coach Bruno Jacobs uit. ‘Vandaag hebben die nog steeds een club, die Marmot Plus heet. Utax was de naam van de toenmalige sponsor van een aantal spelers die ook collega’s waren en wilden beginnen met zaalvoetballen, maar niet voldoende spelers hadden. Daarom fusioneerden ze in die beginperiode met Marmot. Maar nadien zijn er veel spelers bijgekomen, en zijn we op onszelf met een club begonnen. Toen in de derde reeks van het Liefhebbersverbond Zaalvoetbal Meerbeek (LVZM), onder de huidige naam ZVK Racing Utax W-O.’ Het gaat goed met de Wezembeekse zaalvoetbalclub ZVK Racing Utax. Een nieuwe instroom van leden leidde tot de beslissing om volgend seizoen (2024-2025) naast de eerste ploeg ook een veteranenploeg van 30-plussers op te richten. Nieuwe spelers zijn dus zeer welkom.

Nieuwe drive

De club speelde een reputatie bij elkaar en werd al een aantal keer kampioen in de eerste reeks van LVZM, dat al sinds 1990 bestaat. Ook vandaag komt ZVK Racing Utax nog uit in de eerste herenreeks.

Bruno: ‘We zijn in de competitie blijven doorgroeien met onze jeugdploeg, en hebben periodes gekend waarin we twee kernen hadden. De laatste jaren werd dat vrij moeilijk. Vooral jonge spelers vinden was een probleem. Maar de drive en motivatie is nu helemaal terug. Er is dit seizoen een felle toename van het aantal leden geweest, met heel wat nieuwe jeugdspelers uit de streek die een goede mix vormen met spelers die al langer bij de club zitten. Het zijn ook allemaal mensen uit de streek van Wezembeek-Oppem, Tervuren, Sterrebeek en Zaventem. We zijn ze dus niet ver moeten gaan zoeken. Mond-tot-mondreclame en sociale media hebben ons heel goed geholpen, want we hebben sinds kort een Instagrampagina waarop we zo goed als wekelijks berichten posten. We hebben ook spelers van andere nationaliteiten. Onze werking is uiteraard hoofdzakelijk in het Nederlands, maar voor anderstaligen voor wie het wat moeilijker is om Nederlands te spreken of te verstaan, zoeken we de gulden middenweg op.’

In de huidige kern zitten 19 spelers met leeftijden van rond de 18 tot boven de 45 jaar. Dat is een vrij grote groep, en de reden waarom ZVK Racing Utax volgend seizoen ook een veteranenploeg in competitie wil brengen, met spelers vanaf 30 jaar. ‘Die ploeg zal ook in competitie aantreden, met wedstrijden in de regio onder leiding van een scheidsrechter. Kandidaten voor ons veteranen- of jeugdteam mogen zich altijd aanmelden. Ondertussen zal onze A-kern verder doorgroeien. Stel dat er daar nog een aantal jongens bij komen, dan zou het mij niet verbazen dat we volgend jaar zelfs nog een tweede team bij maken.’

Goede omkadering

Bruno heeft zelf zaalvoetbal gespeeld en is een gediplomeerde trainer met ervaring in zowel het veldvoetbal als het zaalvoetbal. Hij schopte het tot de U21-selectie van Vlaams-Brabant. ‘Dat we met gediplomeerde trainers werken is een van onze pluspunten. We kunnen zowel de jeugd als de veteranen sportief begeleiden.’

Trainingen vinden plaats in de gemeentelijke sporthal René Cumps, waar ZVK Racing Utax op zondag tussen 19 en 20 uur zijn thuiswedstrijden speelt. ‘Op die manier hebben de spelers nog iets aan de rest van hun weekend. De uitwedstrijden spelen we op verschillende avonden tijdens de week. Dat hangt van de zaaluren van onze tegenstanders af.’ Ook met de sfeer en de ambiance naast het veld zit het goed. ‘Dat is natuurlijk de insteek. We mogen regelmatig ouders, vriendinnen van onze spelers en andere supporters verwelkomen, en sinds de cafetaria van de sporthal in Wezembeek op zondagavond gesloten is, is ons clublokaal jeugdhuis JK Tonzent in Sterrebeek geworden. Omdat een van onze leden daar mee in de leiding zit, en onze club vooral jeugdige spelers heeft. Ook de tegenpartij die graag na de wedstrijd nog een glas blijft drinken is er altijd welkom.’

Inspraak

Alle leden hebben inspraak en kunnen voorstellen doen over de werking van de club, die het bestuur dan kan bespreken. Winst maken is zeker niet het doel. Inkomsten komen via sponsoring, subsidies via vzw ‘de Rand’, de gemeente en de sportraad, het beperkte lidgeld en af en toe eens een activiteit. Zo overweegt ZVK Racing Utax om tegen het einde van het seizoen voor het eerst sinds lang nog eens een feestje te organiseren. ‘Dat is een bijkomend voordeel van onze goede contacten met het jeugdhuis, dat we daar iets kunnen organiseren. Al hebben we voorlopig nog geen datum geprikt.’

Tekst: Michaël Bellon
foto: © Tine De Wilde
Uit: uitgekamd maart 2024

Meer nieuws

 • Gemeenschapskrant

  ‘Soms moet je je hart volgen’

  04/04/24

  Poolse bakker Lukas Kozik

  In een vorig leven werkte Lukas Kozik (45 jaar) als informaticus, onder andere bij de Europese Commissie en voor verschillende grote bedrijven. Sinds enkele maanden verkoopt hij brood en andere lekkernijen vanuit zijn foodtruck, als Lukas The Baker. Je vindt hem op zondagochtend op de parkeerplaats van apotheker Jansen-Ceuppens in de Lange Eikstraat 8.

 • Gemeenschapskrant

  ‘Het is zoveel meer dan met treintjes spelen’

  04/04/24

  Eddy Verbraecken (73) is liefhebber van modeltreinen

  Modeltreinen zijn al jaar en dag een passie voor Eddy Verbraecken (73). Thuis heeft hij een vitrinekast vol staan. En daar blijft het niet bij, want iedere week bouwt hij mee aan een indrukwekkende modelbaan in Leefdaal. ‘Alleen is zoiets niet te betalen’, vertelt Eddy.

 • Gemeenschapskrant

  Light Drum, een woordeloze spektakelshow van AkroPercu

  04/04/24

  Een droomwereld van lichtspel en percussie

  Cultuurvoorstellingen krijgen voor het gemak van de toeschouwer een label: muziek, theater, humor … De energieke heren en dame van AkroPercu, die deze maand naar de Kam komen, laten zich niet vangen in één hokje. Verwacht een totaalspektakel waar de energie van afspat, met licht en percussie in de hoofdrollen.